Vályog- és földtéglák

A vályogtéglák hagyományos kézi formázással készülnek. Különösen alkalmasak favázas épületek kitöltő falazataként, beltérben használható nem teherhordó falazatokhoz és burkolatokhoz. Az eltérő sűrűséget szerves adalékok hozzáadása okozza.

A földtéglákat beltérben falkitöltésekhez, mennyezeti támasztékokhoz, burkolatokhoz, előtét- és válaszfalakhoz használják.

6 termék 1 6
Brand:
Conluto®
Kiszerelés:
336 db/raklap
Méret:
240*115*71 mm
234 383 Ft
Egységár: 698 Ft/db
Brand:
Conluto®
Kiszerelés:
448 db/raklap
Méret:
240*115*52 mm
274 862 Ft
Egységár: 614 Ft/db
Brand:
Conluto®
Kiszerelés:
224 db/raklap
Méret:
240*115*113 mm
215 611 Ft
Egységár: 963 Ft/db
Brand:
Conluto®
Kiszerelés:
416 db/raklap
Méret:
247*120*69 mm
408 114 Ft
Egységár: 981 Ft/db
Brand:
Conluto®
Kiszerelés:
350 db/raklap
Méret:
24*11,5*11,3 cm
404 089 Ft
Egységár: 1 155 Ft/db
Brand:
Conluto®
Kiszerelés:
246 db/raklap
Méret:
24*17,5*11,3 cm
350 207 Ft
Egységár: 1 424 Ft/db

Két alapvetően eltérő típusú agyagtégla létezik, amelyek tulajdonságait az alkalmazási területükhöz optimalizálták.

A könnyű agyagtéglákat vagy más néven vályogtéglákat faszerkezetes házakban vagy régi épületekben használják, belső előtét- és válaszfalként, homlokzati előtét falként vagy faszerkezet kitöltő falazataként. Könnyű agyagtéglával, vályogtéglával vannak falazva, hogy ne alakulhassanak ki hőhidak. A meglévő fal elé homlokzati előtétfalat építenek és a keletkező üreget könnyűvályoggal töltik ki. Ez egy homogén belső szigetelést hoz létre, amely átereszti a párát.

A tömör agyagtéglákat, földtéglákat viszont nagy tömegük miatt gyakran használják hőtároló falként az ökológiai házakban. Leginkább belső falakhoz használják, ahol térelválasztóként és teherhordó falként egyaránt alkalmasak. A tömör agyagfalak hőt tárolnak és kellemes hűvösséget biztosítanak nyáron. Ezzel szemben a szalma vagy cellulóz szigetelésből készült könnyű külső falak kevés lehetőséget kínálnak a napsugárzásból vagy a falfűtésből származó hő tárolására. Természetesen mind a könnyű, mind a tömör agyagtégla pozitívan befolyásolja a beltéri klímát, ami az agyagra, mint építőanyagra jellemző.

Az agyagtéglák kiválóan alkalmasak és engedélyezettek a szabadon álló fakeretek bélelésére. A különféle könnyű agyagtéglák hővezető képességükben és sűrűségükben különböznek a növényi forgács hozzáadásának köszönhetően. Ha nálunk agyagtéglát vásárol, nem úgynevezett zöldtéglát kap, hanem valódi agyagtéglát. A zöld téglák azok a nyers darabok, amelyeket a téglagyártás során az égetési folyamat előtt kiválogatnak. Nagyon magas agyagtartalmuk van, ami a nagy vízfelvétel és az ebből eredő zsugorodás miatt megnehezíti a vakolást. Az agyag jellegzetes tulajdonsága miatt, mivel könnyen felszívja a párát a helyiség levegőjéből, minden agyagtéglából készült fal ideális páraszabályozó a lakótérben. Tanulmányok kimutatták, hogy az égetett téglák alig szívják fel a nedvességet a nem égetett téglákhoz képest. Az égetett üreges téglákhoz képest az agyagtéglák körülbelül 20-szor annyi nedvességet szívnak fel 2 nap után, és körülbelül 10-szer annyit, mint az égetett burkolótéglák, így akár 35-ször annyi nedvességet is képesek felvenni.

Egy könnyű agyagtégla, amely kenderrostot tartalmaz, egyesíti ennek a növényi rostnak a kiváló szigetelő tulajdonságait az élőklíma agyag általi szabályozásával. Mindkét építőanyag tökéletesen kiegészíti egymást és hosszú építési hagyományokkal rendelkeznek. Durva felülete ideális alapot képez az agyagvakoláshoz is. A kender-agyag tégla ideális a külső fal belső szerkezetének hőszigetelésére és hangelnyelő válaszfalként. A kenderforgács nagy aránya miatt sűrűsége 500-600 kg/m³ és érzékennyé teszi a téglát a szállításra, szélei gyorsan megsérülnek. Inkább szigetelőanyagra, mint kőre emlékeztetnek. Felhívjuk figyelmét, hogy a kender-agyag téglák sajnos nem alkalmasak kültéri használatra, ráadásul törékenyek is. Kérjük, ezt vegyék figyelembe a mennyiségek kiszámításakor. A színek és különösen a méretek eltérései normálisak, ezzel számolni kell, ezért a vékonyágyas habarcsok nem alkalmasak.