Természet épít, ember alakít,
kultúra életet ad
„Az épített környezet minden olyan tárgyi és szellemi építészeti minőséggel rendelkező alkotásokban megjelenő értéke, amelyben a mindenkori társadalom - ezen belül a helyi közösségek - identitása és alkotóképessége fejeződik ki.”
A gondolat
A körülöttünk lévő természet és kultúránk jövője a mi kezünkben van.
Egy olyan korszakban, ahol az elszigeteltség a norma, egy olyan világról álmodunk, ahol a természet és a kultúra teljes egyensúlyban vannak, egy kényelmes, egészséges és fenntartható lakókörnyezetért.
A hagyományos építőanyagokat, technikákat és formákat nem feltalálni kell, hanem újra felfedezni. Megtartani azokat az elemeit, melyek házba forrasztották az anyagokat és közösségbe az embereket. Az élet organikus folyamatává szervezni az építkezést, amely során az új évezred minden igénye és fejlesztése a résztvevők szorgalmával és tudásával együtt beépül a falakba. Így lesz újra értelme annak, hogy a házas embernek háza van, a családnak otthona, a világnak közepe.
A terv
A ház építése nem akkor kezdődik, amikor az ember megássa az alapot és leteszi az első téglát, hanem amikor megtervezi azt. A Homevvork felépítése épp ilyen folyamat.
Az első lépés a hagyományos építési anyagok újrafelfedezése, a most kapható termékek és ezek kölcsönhatásának, szinergiáinak kitapasztalása, a hiányzó anyagok fejlesztésének elindítása.
Ezt követi a régi-új háztípus kialakítása, a hazai hagyományos házaink ergonomikus tulajdonságainak és a 21. századi természetközeli technológiájának ötvözése. A kivitelezési idő- és költséghatékonyság optimalizálása, a változatos igényekhez idomuló variációk kialakítása.
Minden munkafolyamathoz hasonló gondolkodású és minőségben elkötelezett kivitelezők keresése, a Homevvork, mint ernyőmárka alatt az ő partneri szintű összefogásuk, képzésük és minőségbiztosításuk. A megrendelők, a házak tulajdonosai között egy tértől és távolságtól független élő közösség kialakítása.
Végül pedig a hazai települések arculatának formálása és ezáltal a társadalom szövetének megerősítése. Ez a célunk távoli, de minden munkaórával közelebb kerül.
Mit csinál a Homevvork?
Annak érdekében, hogy a természeti és az épített környezet harmóniáját megteremtse, a Homevvork olyan gyártókkal működik együtt, akik hasonló nézeteket vallanak a természetes anyagokkal történő építési technológiák fontosságáról.
A történelem folyamán sok új technológia vált elérhetővé, új építőipari anyagok léptek a piacra, ám ennek ellenére fontosnak tartjuk, hogy napjainkban is a természetközpontú szemlélet uralkodjon és legyen az építés területén a vezérlő elv.
Az építőket és az építtetőket részletekre kiterjedő információkkal és tanácsokkal látja el az építési módszerekről, anyagbeszerzésről és a természetes anyagokról. Emellett különös figyelmet fordít az anyagok tesztelésére és az építők készségeinek fejlesztésére annak érdekében, hogy az építkezések során magas minőségű és fenntartható megoldások valósuljanak meg.
Kínálatunkban olyan építőanyagokat talál, mint a fa, kő, vályog, mész, kender és egyéb természetes anyagok, amelyek nemcsak szépek és időtállók, de visszaforgathatók a természetbe, elősegítve a fenntartható építkezést. Nem helyezünk hangsúlyt a merev, zárt szerkezetekre, mint a beton vagy a cement alapú termékek, melyek gátolhatják a páraáramlást és rossz közérzetet okozhatnak az otthonukban élőknek. Ezért arra koncentrálunk, hogy az építkezés során alkalmazott anyagok illeszkedjenek az adott terület karakteréhez és földrajzi adottságaihoz, így minden otthon, nemcsak a lakóinak, hanem a környezetének is harmóniát és szépséget eredményez.
Miért csinálja a Homevvork?
Építészeti emlékek bizonyítják, hogy ha jó alapanyagot használunk, akkor az épület képes több száz évig is fennmaradni. A természetes anyagok használatának egyszerű technológiája lehetővé teszi, hogy laikusok is elsajátíthassák a technológiát, de modern gépekkel is egyaránt elvégezhető a felújítási-, restaurálási munka, avagy az új épületek kivitelezése.
A Homevvork elkötelezett az épített környezet létrehozása során alkalmazott építési technológiák terén történő szemléletváltásban. Célunk azon építőanyagok népszerűsítése, melyek gyártási folyamataikban kis energiaigényűek, életciklusuk után komposztálhatóak vagy újrafelhasználhatóak, így azok visszavezethetőek a természetes körforgásba, fenntarthatóvá téve ezzel a működést.
Egészséges tereket csak a fenntartarthatóság elveinek alkalmazásával, az ökológia szabályainak betartásával lehetséges létrehozni.