Belső szigetelés puha farosttal

Belső szigetelés puha farosttal

Hatékony megoldás régi épületekhez. A puha farostlemez, például a Gutex szigetelőlapok, ideálisak favázas és régi épületek belső szigeteléséhez. Könnyen kezelhetők, ragasztóhabarccsal és szigetelődugókkal rögzíthetők, majd vályogvakolattal fedhetők. A megfelelő aljzat előkészítése kulcsfontosságú: a sík, tiszta felület biztosítja a szigetelés tartósságát és hatékonyságát. A végeredmény hő- és páraszabályozó, fenntartható belső tér.

BELSŐ SZIGETELÉS PUHA FAROSTTAL 

FAVÁZAS ÉPÜLETEK ÉS BÁRMILYEN RÉGI ÉPÜLET ESETÉN

 

Hatékony megoldás régi épületekhez. A puha farostlemez, például a Pavatex, vagy a Gutex szigetelőlapok, ideálisak favázas és régi épületek belső szigeteléséhez. Könnyen kezelhetők, ragasztóhabarccsal és szigetelődugókkal rögzíthetők, majd vályogvakolattal fedhetők. A megfelelő aljzat előkészítése kulcsfontosságú: a sík, tiszta felület biztosítja a szigetelés tartósságát és hatékonyságát. A végeredmény hő- és páraszabályozó, fenntartható belső tér.

 

A felület

 

A megfelelő felület előkészítése a legfontosabb ahhoz, hogy a szigetelés kiváló legyen. A régi, de egyenletes és egyenletesen nedvszívó aljzatokat közvetlenül a vályogragasztóval és az erősítőhabarccsal lehet kezelni.

Ha a felület sík, de tele van régi festéknyomokkal, tapétaragasztóval vagy kiegyenlítő anyaggal, a szigetelést nem szabad közvetlenül felhordani.

A régi bevonatokkal ellátott felületeket meg kell tisztítani. A tapétát el kell távolítani, a ragasztó- és festékmaradványokat pedig le kell mosni vagy mechanikusan el kell távolítani. Ezt követően lehet a fal- és mennyezet alapozót felhordani. Az alapozó egyenletesen nedvszívó és csúszásmentes felületet eredményez.

A nem sík alapfelületeknek először mindig egy kiegyenlítő rétegre van szükségük, hogy sík felület jöjjön létre. Ennek oka, hogy a belső szigetelésnek nem szabad üregeket tartalmaznia. Ez a kiegyenlítő réteg általában vályog alapvakolattal készül.

 

Belső szigetelés

A Gutex belső térbe készített szigetelőlapja alkalmas favázas épületekhez vagy falazott szerkezetű házakhoz is. A lemez 4 cm és 6 cm vastagságban használható minden további számítás nélkül. A 8 cm-es szigetelőlemez esetében a kondenzációs veszteség számítása (Wufi-számítás) szükséges.

 

A puha farostlemezből készült belső szigetelést a megfelelő ragasztóhabarcs segítségével kell a felületre rögzíteni. Megfelelő szigetelődugókkal történő kiegészítő rögzítést is el kell végezni. A Gutex táblák rögzítési pontjai meglehetősen kicsik, ami munka- és költségmegtakarítást jelent! Javasoljuk, hogy konzultáljon egy energetikai tanácsadóval.
A táblák előnye, hogy könnyen kezelhetők. Egy kézi fűrésszel könnyen méretre vághatók. A kézreálló formátum megkönnyíti a vágást és a méretre vágást is.

 

 

Beltéri felületek szigetelése vályoggal

A szigetelésre ezután vályogvakolatot lehet felvinni. A vályogvakolat vastag rétegben vagy vékony rétegű bevonatként is felhordható. A vastag réteg rabitz hálóval ellátott vályog alapvakolat legyen. A vékony rétegű vályogragasztó és erősítő habarcs szintén rabitz hálóval ellátva. Ezután befejező vakolat vagy simitóvakolat használható befejező rétegként.

A vékonyrétegű vályogragasztó és erősítő habarcs előnye, hogy kevesebb vályogot kell mozgatni, és a száradás ennek megfelelően gyorsabb. Hátránya azonban az alacsony rétegvastagság, mint tudjuk, a sok agyag sok előnnyel jár!

A színezett vályog töltőanyag alternatív befejezésként is alkalmazható. Ez a töltőanyag sima aljzatot igényel, majd két rétegben kell felhordani. Ennek a töltőanyagnak az előnye a vékony réteg és az, hogy azonnal készre színezett. Azonban a töltőanyag alatt finom vakolattal könnyebb tökéletes eredményt elérni.